Rzymskokatolicka Parafia pw. �wi�tego Wawrzy�ca w M�kowarsku

Przetłumacz stronę

Odpust Wniebowzięcia NMMP- Koronowo - 15 sierpnia 2016 roku
Zdjecia - kliknij

W poniedziałek 15 sierpnia w parafii koronowskiej przeżywano parafialny odpust. Sumie odpustowej o godzinie 11:00 przewodniczył Ksiądz Dziekan Kanonik Wiesław Wiśniewski. Tego dnia także po Mszy świętej i procesji eucharystycznej pożegnano Księdza Michała (wikariusza), który od 20 sierpnia, będzie pracował na nowej placówce w Starogardzie Gdańskim. Po sumie odpustowej, odbył się I Festyn Parafialny, gdzie na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji m.in koncerty, grill, grochówka, kawa, ciasto i wiele innych .

Dodał: · admin dnia sierpień 15 2016 ·  0 komentarzy  ·  354 czytań  · Drukuj
Jubileusz 25 lecia Kapłaństwa księdza kanonika Wiesława Wiśniewskiego - 29.05.2016 r.

Dodał: · admin dnia czerwiec 10 2016 ·  0 komentarzy  ·  473 czytań  · Drukuj
Nominacja dla księdza proboszcza do wyróżnienia przyznawanego przez burmistrza Koronowa, statuetki „KORONA FELIX VALLIS” w zakresie modernizacji budynków i ochrony zabytków - 18 grudnia 2015 roku
Zdjecia - kliknij

Podczas sesji Przewodniczący Rady - Włodzimierz Domek przypomniał ważne fakty z ostatnich 25 lat, Burmistrz Koronowa zaprezentował „25 lat samorządu gminy Koronowo" pod względem zrealizowanych inwestycji i wybranych działań. Przegląd pokazał, że gmina Koronowo stale się rozwija, a dzięki zaangażowanym mieszkańcom udaje się wykonać wiele przedsięwzięć.

Medalem "Za zasługi dla Ziemi Koronowskiej wyróżnieni zostali: Państwo Zenona i Zdzisław Niedźwiedź oraz Pan Angelos Spanidis. (Uchwały w sprawie przyznania Medalu „Za zasługi dla Ziemi Koronowskiej" tutaj i tutaj).

Trzy osoby zostały wyróżnione za długoletnie pełnienie funkcji Radnego Rady Miejskiej w Koronowie. Aż pięć kadencji taką funkcję pełnili: Pan Grzegorz Myk, Pan Tomasz Gordon oraz Pan Marian Kuropatwiński (oboje są członkami Rady trwającej, VII kadencji).

Po raz pierwszy wręczono także wyróżnienia Burmistrza Koronowa - statuetki „Korona Felix Vallis". Więcej o wyróżnieniu tutaj

Nominowanymi do wyróżnienia przyznawanego przez Burmistrza Koronowa, statuetki „KORONA FELIX VALLIS" w zakresie modernizacji budynków i ochrony zabytków byli: Ks. Prałat Henryk Pilacki, Ks. Wiesław Wiśniewski - Proboszcz Parafii pw. św. Wawrzyńca w Mąkowarsku, Bank Spółdzielczy w Koronowie, reprezentowany przez Prezesa Banku, Panią Alicję Huczyńską. Nominowanymi w zakresie przedsiębiorczości byli: Firma Wimar Sp. z o.o. w Koronowie, reprezentowana przez Pana Wiesława Nowogórskiego, Pan Andrzej Kortas, właściciel Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjno - Sanitarnych „INŻBUD" w Koronowie, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska" w Koronowie, reprezentowana przez Prezesa Zarządu Pana Wiesława Gancarka. Nominowanymi w zakresie przedsiębiorczości rolniczej byli: Spółdzielnia Producentów Ziarna Zbóż i Nasion Roślin Oleistych „Agro - Kłos" we Wtelnie - reprezentowana przez Prezesa Pana Stanisława Ormińskiego, Pan Wojciech Klimkiewicz - właściciel Gospodarstwa Rolnego i Sadowniczego we Wtelnie, Elewator w Koronowie Sp. z o.o., reprezentowany przez Pana Sławomira Turostowskiego. Wyróżnienia otrzymali: ks. prałat Henryk Pilacki, Pan Andrzej Kortas oraz Spółdzielnia Producentów Ziarna Zbóż i Nasion Roślin Oleistych „Agro - Kłos" we Wtelnie.

Uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Koronowie w swoim przedstawieniu pokazali przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość gminy Koronowo. Podczas sesji odbył się też koncert orkiestry dętej działającej przy MGOK, Pedagogiczna Biblioteka w Koronowie przygotowała wystawę dotyczącą regionu i samorządności, była także wystawa fotografii wykonanych przez Panią Hannę Kulągowską-Puzio oraz stoisko promocyjne gminy Koronowo. Nie zabrakło też okolicznościowego tortu.

Po uroczystej sesji odbył się koncert zespołu Golden Life, podczas którego nie zabrakło hitów takich jak „Wszystko, to co mam", „Oprócz błękitnego nieba" i wielu innych znanych przebojów.
Dodał: · admin dnia styczeń 01 2016 ·  0 komentarzy  ·  379 czytań  · Drukuj
"Skarby prowincji" - 1 kwietnia 2014 roku
Dodał: · admin dnia kwiecień 11 2014 ·  0 komentarzy  ·  1752 czytań  · Drukuj
Mąkowarsko - Ogrywka "Skarby Prowincji" - programu realizowanego przez TVP Bydgoszcz
Dodał: · admin dnia kwiecień 11 2014 ·  0 komentarzy  ·  1776 czytań  · Drukuj
Nowa strona 1

Bardzo proszę o logowanie się na stronie

z adresem email oraz nick niebudzącym żadnych podejrzeń!

W przeciwnym razie użytkownik nie zostanie aktywowany.

Pozdrawiam. ksiądz proboszcz

Dodał: · admin dnia kwiecień 12 2008 Drukuj
Ogólne informacje
Nowa strona 1
Rzymskokatolicka Parafia
pw. Świętego Wawrzyńca
86 - 013 Mąkowarsko ul. Bydgoska 2
tel. home: +48523823110

news: D1.jpg

Główne uroczystości odpustowe przypadają

w niedzielę po 10 sierpnia

Msze Święte w niedzielę:

godz. 8:15, 10:00, 11:15

Msze Święte w “święta zniesione”:

10:00, 16:00 (zimą), 18:00 (latem)

Msze Święte w dni powszednie: 16:00 (zimą), 18:00 (latem)

Spowiedź Św. - codziennie 15 minut przed każdą Mszą Świętą

Dodał: · admin dnia wrzesień 25 2007 Drukuj

Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?
Wrzesień 2017

Ni Po Wt Ś Cz Pi So