Prace konserwatorskie i restauratorskie przy elementach wyposażenia z kościoła p.w. Św. Wawrzyńca w Mąkowarsku – Etap VI – konserwacja dwóch ołtarzy bocznych
Zdjęcia - kliknij

04 października 2019 roku zakończono kolejny etap prac konserwatorskich i restauratorskich przy elementach wyposażenia z kościoła pw. Św. Wawrzyńca w Mąkowarsku, które objęły konserwację dwóch ołtarzy bocznych: pw. Świętej Rodziny i Serca Pana Jezusa . W związku z bardzo złym stanem zachowania obiektów konieczne było przeprowadzenie pełnego programu prac konserwatorskich i restauratorskich. Ich celem było zabezpieczenie zabytkowej substancji ołtarzy przed dalszym niszczeniem oraz zahamowanie procesów destrukcyjnych. Obiekty, jako elementy wystroju i wyposażenia kościoła objęte są ochroną prawną poprzez wpis do rejestru zabytków ruchomych. Wykonane przez bydgoską Firmę Konserwacji Dzieł Sztuki Sebastian Bugaj prace obejmowały pełną konserwację i restaurację wszystkich elementów ołtarzy.

Dodał: · admin dnia października 04 2019 ·  0 komentarzy  ·  1645 czytań  · Drukuj