KOMUNIKAT RZYMSKOKATOKICKIEJ PARAFII PW. ŚWIĘTEGO WAWRZYŃCA W MĄKOWARSKU
(z dnia 14 marca 2020 r.)

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do decyzji organów państwowych ograniczających do pięćdziesięciu liczbę uczestników zgromadzeń Ks. Biskup Ryszard Kasyna rozesłał do wszystkich parafii naszej diecezji postanowienie, aby w kościołach i kaplicach diecezji pelplińskiej podczas Mszy Świętych i nabożeństw nie przebywało więcej niż 50 osób. Zbliżając się do ww. określonej liczby wiernych wewnątrz świątyni, należy zamknąć drzwi i umieścić odpowiednią informację na zewnątrz lub ustanowić osobę, która nie będzie wpuszczała wiernych i informowała o obowiązujących zakazach państwowych. Te szczególne środki ostrożności mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa, a więc – pomimo ogromnego głodu i pragnienia Eucharystii - są wyrazem miłości bliźniego.

Dlatego zwracam się z prośbą, aby nasi parafianie i wszyscy którzy uczęszczają do naszego kościoła objęci dyspensą od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej zostali w domu [osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji, dzieci i młodzież szkolna oraz dorośli, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, osoby, które czują obawę przed zarażeniem].
Proszę, aby na Msze Święte w naszym kościele od dzisiaj przychodziły tylko osoby, których odprawiane są intencje i ich najbliżsi. Poza nimi wpuszczane na Mszę Świętą będą tylko osoby do maksymalnej dozwolonej liczby - 50 osób.

Uwaga !!! Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę 15 marca oraz 22 marca zostaje odwołane.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej zostanie odprawione w piątek 20 marca o godz. 18:00.

Przypominam o udzielonej dyspensie od obowiązku uczestniczenia w niedzielnych Mszach Świętych, udzielonych przez Ks. Biskupa oraz o możliwości uczestniczenia w nabożeństwach za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.

Z UWAGI NA KRYTYCZNIE KRÓTKI CZAS W KTÓRYM MUSZĘ POINFORMOWAĆ WSZYSTKICH O TEJ ZMIANIE BARDZO PROSZĘ KAŻDEGO, KTO CZYTA TĘ INFORMACJĘ O JEJ UDOSTĘPNIANIE POZOSTAŁYM MIESZKAŃCOM PARAFII MĄKOWARSKO DROGĄ INTERNETOWĄ, TELEFONICZNĄ, SMS ITP.

Transmisje Mszy św. można obejrzeć:

Niedziela, 15 marca 2020 r. 7:00 – TVP 1; 9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy; 9:30 – Telewizja TRWAM; 11.00 – TVP 1; 13:00 – TVP POLONIA.
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – niedziela, 22 marca 2020 r.
7:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – piątek, 20 marca 2020 r.
20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www. episkopat.pl.
Ponadto, transmisje Mszy Świętych będą dostępne za pośrednictwem innych telewizji, stacji radiowych oraz w internecie.

Każdego dnia o godz. 20:30 księża będą odmawiali różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.

Proszę wszystkich wiernych, aby w tym samym czasie w swoich domach i rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami.

Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania są na tę chwilę odwołane.

MODLITWA O ZAPRZESTANIE ROZPOWSZECHNIANIA SIĘ EPIDEMII KORONAWIRUSA

Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie,
aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń
i aby udało się jak najszybciej opanować epidemię.
Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym
i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł.
Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby,
oraz pociesz ich rodziny.
Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus,
inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację.
Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał,
czujemy się bezradni
w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia,
ale ufamy Tobie,
i prosimy udziel nam pokoju i zdrowia.
Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami,
i prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa.
Amen.

Dodał: · admin dnia marca 14 2020 ·  0 komentarzy  ·  766 czytań  · Drukuj